default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

STRONA w PRZEBUDOWIE

07
CZE
2016

120-lecie szkoły w Sobieszynie-Brzozowej

Comments : Off

4 czerwca 2016 w Zespole Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie odbyły się uroczystości 120-lecia szkoły połączone z X Zjazdem Absolwentów.

Tradycją Zjazdów Koleżeńskich Sobieszyniaków jest rozpoczęcie uroczystości mszą świętą sprawowaną w intencji Fundatora Szkoły, nauczycieli i wychowanków najstarszej w powiecie ryckim placówki oświatowej. Liturgię koncelebrowali księża absolwenci: Jarosław Grzelak i Jan Grzesiak, którzy razem z gospodarzem sobieszyńskiej świątyni ks. Grzegorzem Tomaszewskim witali wszystkich uczestników uroczystości, podkreślając doniosłość jubileuszu, przeszłość szkoły i zasługi hr. Kickiego. Poprzez zapalenie zniczy, złożenie kwiatów przy krypcie, w której spoczywa wraz z rodziną Kajetan hr. Kicki oraz na grobie pierwszego dyrektora szkoły Stanisława Domosławskiego oraz krótką modlitwę uczczono pamięć wszystkich nauczycieli i uczniów, którzy zapisali się w historii szkoły.

 

Cała społeczność szkolna: nauczyciele, uczniowie i absolwenci wraz z zaproszonymi Gośćmi spotkali się przy budynku szkoły, gdzie odbyły się kolejne rocznicowe uroczystości, podczas których głos zabierali przedstawiciele: władz samorządowych województwa, powiatu,  gmin, placówek oświatowych i stowarzyszeń. Uroczystość prowadzili Małgorzata Grzechnik i Stefan Gora.

W imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego oraz Wicemarszałka Artura Walaska (absolwenta Szkoły) dyplomy nauczycielom, którzy byli przez wiele lat związani z sobieszyńską szkołą, wręczał radny Sejmiku WojewódzDSC09455kiego Grzegorz Kapusta (absolwent szkoły). Pamiątkowe adresy od władz województwa otrzymali: Krzysztof Ślósarz– dyrektor szkoły, Leokadia Bronisz, Waldemar Bronisz, Leszek Chudowolski, Barbara Ciećko, Teresa Jakubiak, Marian Jakubiak, Marta Kossowska, Urszula Kowalczyk, Irena Kozłowicz, Alina Jurkowska, Elżbieta Kucio, Ireneusz Mirosław, Jadwiga Nowaczek, Zdzisław Nowaczek, Maria Sokołowska, Michał Sokołowski, Bożena Rylska-Szczepańska, Jan Szczepański, Tadeusz Woźniakowski, Danuta Zima, Marian Kurus, Urszula Ludowych i Maria Iwan.

 

 

Wiele ciepłych słów do zebranych wygłosili również: przewodnicząca Rady Powiatu w Rykach: Hanna Czerska-Gąsiewska oraz Starosta Rycki Stanisław Jagiełło, który w uznaniu sukcesów dydaktyczno-wychowawczych uhonorował: Krzysztofa Ślósarza, Marię Sokołowską i Wojciecha Niedziółkę nagrodami. Na ręce dyrektora szkoły wpłynęło wiele adresów okolicznościowych i życzeń. Sobieszyniacy nie zapomnieli również o długoletnim przewodniczącemu Koła Sobieszyniaków – Marianie Górskim, który otrzymał podziękowania i zbiór książek o tematyce regionalnej. Podziękowania za zaangażowanie w pracę otrzymali również wszyscy nauczyciele.

 

DSC09421Po oficjalnej części uroczystości zebrani mogli zobaczyć efektowny pokaz ochrony VIP-a przygotowany przez uczniów ZS w Sobieszynie-Brzozowej pod kierunkiem ppłk Dariusza Sprawki, a także przepięknego poloneza odtańczonego przez nauczycieli, absolwentów i uczniów szkoły. Układ na tę uroczystość przygotowała Małgorzata Knieć-Sprawka (absolwentka szkoły). W składzie Brzozowiaków zatańczyli: Jadwiga Grzechnik, Mariola Szyszko, Luiza Kępa, Wanda Nowak, Aleksandra Nowak, Anna Chudek, Aleksandra Sprawka, Romuald Witamborski, Stefan Szypulski, Jerzy Łukasiak, Paweł Krokera, Sebastian Sęk, Tomasz Tomaszewski, Dawid Kosek i Bogdan Lis.

 

            Po zakończonych pokazach na uczestników zjazdu czekał okazały tort, wspólne zdjęcie i bal, na którym bawiono się do białego rana. Wspomnień z lat szkolnych i pamiątkowych zdjęć nie było końca….. ale to już inna historia…

 

Iwona Wasilewska i Wojciech Niedziółka

 

 

galerie-slide-content2