26 października uczniowie klas I  Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie uczestniczyli w spektaklu terapeutycznym „Wspomnienia narkomanki”  zorganizowanym w Domu Chemika w Puławach.

Julia Dąbrowska i Marek Trecz w spektaklu „ Wspomnienia Narkomanki” zabrali uczniów klas 1 w świat młodej, 14-letniej Basi. Jest to prawdziwa  historia Basi jak również, młodych ludzi, którzy uciekają od problemów, braku akceptacji ze strony otoczenia, walkę ze szkołą – poprzez branie narkotyków, chcą zapomnieć o problemach i poczuć się wolni. Ale tak nie jest, to tylko pozory. To wszystko w ostateczności doprowadza bohaterkę i jej znajomych  do choroby zniewalającej duszę i ciało. Tak! Narkomania to choroba.

Aktorka, która wcieliła się w rolę Basi,  pokazała nam jak słaby staje się człowiek uzależniony i jak łatwo wpaść w spiralę uzależnienia. Przedstawienie zostało wyreżyserowane na podstawie autobiografii Barbary Rosiek pt. „Pamiętnik Narkomanki”. Jest ono przekazem ku przestrodze, jakie piekło niesie za sobą narkomania. Przedstawienie, nie było łatwe w odbiorze, jednak bardzo ważne jest uświadamianie młodzieży jak niebezpieczne są narkotyki i dopalacze.

Polecam wszystkim  młodym ludziom, rodzicom i nauczycielom  do sięgnięcia po książkę , mimo iż została wydana po raz pierwszy przeszło dwadzieścia lat temu jest nadal lekturą potrzebną i wciąż aktualną. Na podsumowanie pragnę przytoczyć jeszcze jeden fragment z książki „Każdy rodzaj narkotyku doprowadza Cię do ostatecznej klęski- odrętwienia”.

Kategorie: Szkoła