default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

STRONA w PRZEBUDOWIE

28
PAź
2016

22 pompki dla weteranów

Comments : Off

27 października uczniowie Zespołu Szkół  im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie przyłączyli się do ogólnoświatowej akcji „22 pompki dla weteranów”

Akcja rozpoczęta, trzy lata temu w Stanach Zjednoczonych, ma na celu wsparcie środowiska żołnierzy cierpiących na PTSD (zespół stresu pourazowego). Jak wskazują badania codziennie 22 weteranów popełnia środowisko.

Trudno określić w jaki sposób akcja dotarła do Polski, ale jej oddziaływanie jest coraz większe. Obejmuje poprzez nominację:  grupy żołnierzy, kombatantów, uczniów klas wojskowych, a także zwykłych ludzi (m.in. akcję wsparli znani sportowcy i dziennikarze) , którzy w ten sposób chcą okazać wsparcie dla cierpiących na tę niebezpieczną dla życia i zdrowia przypadłość.

Jak informuje uczeń klasy III Szymon Mazurek, który zaangażował się w przeprowadzenie szkolnego etapu akcji:  na Lubelszczyźnie, klasy mundurowe do udziału w przedsięwzięciu nominowało XIV Liceum Ogólnokształcące w Lublinie. Oprócz ćwiczeń fizycznych uczestnicy akcji publikują na portalach społecznościowych filmy i zdjęcia, aby zwiększyć krąg uczestniczących w przedsięwzięciu. 15 uczniów szkoły w Sobieszynie Brzozowej zgodnie nominowali do udziału w akcji podchorążych Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie: sierż. Kamila Rybińskiego, Daniela Myślaka, Tomasza Grzywaczewskiego i Andrzeja Górkę. To właśnie ONI i Pan ppłk.  Dariusz Sprawka, podczas zgrupowań przypominali nam o odpowiedzialności za grupę, współpracy, a także szacunku dla starszych, którzy współtworzyli historię. Wielokrotnie rozmawialiśmy również o udziale Polaków w misjach zagranicznych, więc również poprzez nasz niewielki gest wyrażamy pamięć i szacunek dla NICH, pamiętając o ich służbie na rzecz pokoju na świecie– dodają uczniowie.

Chcemy w przyszłości być żołnierzami- stwierdzają zgodnie Jakub Kamecki i Jakub Olszewski, dlatego w geście solidarności łączymy się z tymi, którzy potrzebują wsparcia i pomocy.

W szkolnym etapie akcji udział wzięli: Szymon Mazurek (koordynator przedsięwzięcia), Jakub Olszewski, Jakub Kamecki, Marcin Mroczek, Mateusz Walo, Robert Woźniak, Krzysztof Księżniak, Wojciech Majek, Marcin Wysokiński. Marcin Wenerski, Jakub Królik, Mateusz Warpas, Konrad Prachnio, Michał Żukiewicz i Krystian Kurek.

Wojciech Niedziółka

 

Film dokumentujący szkolny przebieg akcji 22 pompki dla weteranów można znaleźć na  fanpage szkoły https://www.facebook.com/sobieszynbrzozowa/

 

galerie-slide-content2