default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

15
MARZEC
2019

Szkolne koło ASG: pierwsze starcie

Comments : Off

Zespół Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie, proponuje swoim uczniom bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych. Oprócz typowych zajęć związanych z wojskowością i policyjnością, młodzież dla wszechstronnego rozwoju może ćwiczyć: sztuki walki, albo uczestniczyć w zajęciach strzeleckich. Ostatnio, dzięki grupce młodych zapaleńców, powstała grupa ASG. Tereny okalające szkołę są doskonałym miejscem do rozwijania tego typu aktywności. Mateusz Ziąbski, Jakub Jurkiewicz, Daniel Kraszewski, Mariusz Sieczka i Mateusz Kaźmierczak mają już za sobą pierwsze „bojowe” starcie. Oprócz własnych akcesoriów, uczniowie wykorzystują sprzęt zakupiony przez szkołę w ramach Pilotażowego programu klas mundurowych MON. Poniżej przygotowana przez uczniów, relacja z pierwszej „strzelanki”.

W.N.

Od dłuższego czasu myśleliśmy nad nowymi zajęciami pozalekcyjnymi. Pewnego wieczoru wpadliśmy na pomysł jakim był AirSoftGun. W „asg” wykorzystuje się repliki prawdziwej broni które strzelają plastikowymi kulami. Z naszym pomysłem udaliśmy się do dyrektora,. Wspólnie wybraliśmy odpowiedni pod plac bojowy teren oraz go przygotowaliśmy. Szybko stanęły tam wały z worków, okopy kłody i inne rodzaje osłon. Po sporządzeniu regulaminu i jego zatwierdzeniu przyszedł czas na wybranie odpowiedniego opiekuna grupy. Byliśmy już o krok od spełnienia postawionego celu.

12.03.2019 ten dzień zapamiętamy na długo tego dnia odbyły się pierwsze zajęcia.  Dwie drużyny stanęły na przeciwnych rogach placu, celem jednej było przechwycenie bomby i wyeliminowanie zamachowców. Wszyscy bawili się świetnie przy czym rozgrywka też była zacięta. Po skończonej grze wróciliśmy do internatu zmęczeni z uśmiechem na twarzach. Teraz kontynuujemy naszą działalność i jesteśmy dumni z tego że nasza grupa cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Mateusz Ziąbski i Jakub Jurkiewicz

W skład grupy wchodzą: Jakub Jurkiewicz Mateusz Ziąbski Daniel Kraszewski, Mariusz Sieczka,  Mateusz Kazimierczak, Bogdan Kędziora Sebastian Kabat,  Sebastian Mazur, Jakub Woliński  Paweł, Bator,  Bartosz Badurowicz, Adrian Siudaj. Opiekunem grupy jest: Łukasz Piątek

galerie-slide-content2