default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

21
LIS
2019

Ślubowanie klas mundurowych

Comments : Off

17 listopada 2019 uczniowie klas mundurowych (policyjnej i wojskowej) funkcjonujących w Zespole Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie złożyli uroczyste ślubowanie. Gośćmi honorowymi uroczystości byli: Dariusz Szczygielski– Starosta Rycki, Piotr Łysoń– przewodniczący Rady Powiatu w Rykach, Barbara Pawlak- wójt Gminy Ułęż, podinsp.. Piotr Długaszek z KPP w Rykach i płk. Janusz Pilzak– dyrektor Biura ds. Budowy Nowej Siedziby Wojska Polskiego.

Uroczystości poprzedzone były zgrupowaniem, tradycyjnie koordynowanym przez por. Macieja Wardeńskiego, wspieranego przez: kpr. pchor. Michała Misia, kpr. pchor. Mateusza Frankowskiego, kpr. pchor. Jakuba Łukaszuka i st. szer. Aleksa Chojnackiego.

Wobec bardzo licznie zgromadzonej społeczności szkolnej (na uroczystość przybyły całe rodziny) ponad 100 osobowa grupa pierwszoklasistów powtarzała za dyrektorem szkoły słowa zapisanej w Ceremoniale szkolnym przysięgi:  „…My uczniowie klas pierwszych ślubujemy: Stać na straży dobrego imienia Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie (…) Strzec honoru klas mundurowych (…) dochować wierności ideałom I uniwersalnych wartościom takim jak Patriotyzm, odpowiedzialność za drugiego człowieka…” . Zaszczytu ślubowania na sztandar dostąpili: Emila Wójtowicz, Patryk Rudzki, Łukasz Babik i Wojciech Sobocik.

Podniosła uroczystość rozpoczęła się od odśpiewani hymnu, którego wykonanie najlepiej zrecenzowała goszcząca na uroczystości Barbara Pawlak mówiąc: że ani Napoleon, ani Piłsudski nie powstydziliby się takiej armii. Potwierdzeniem tych słów, jest wypowiedź mamy Michała Łapki- Iwony, która niezwykle wzruszona stwierdziła: że lepszego wykonania hymnu, nigdy nie słyszała. Gratulacje dla składających tego dnia ślubowanie złożył Starosta Rycki Dariusz Szczygielski, który podkreślił potrzebę kształtowania w młodych ludziach patriotyzmu.

Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości podczas, której składający ślubowanie zostali pasowani na ucznia przez dyrektora szkoły Krzysztofa Ślósarza, a z  rąk ppor. Wardeńskiego otrzymali pagony, pokaz swoich umiejętności zaprezentowali uczniowie szkoły. W pierwszej odsłonie wystąpił szkolny chór, który pod kierownictwem Krzysztofa Piątka wykonał wiązankę pieśni patriotycznych. Niezwykłe wrażenie zrobił na zgromadzonych występ Wojciecha Sobocika, który przy akompaniamencie akordeonu zaśpiewał pieśń Dziś do Ciebie przyjść nie mogę..

Niedzielna uroczystość była również okazją do zaprezentowania umiejętności wyćwiczonych podczas zajęć ze sztuk walki. Marzena Talar, Katarzyna Olszewska, Daniel Winnicki i Mateusz Grzechnik wraz ze swoim instruktorem Kamilem Wasiłkiem zaprezentowali niezwykle przedstawienie obfitujące w chwyty, pady i uderzenia. To niezwykłe widowisko zostało nagrodzone gromkimi brawami

Zwieńczeniem uroczystości był plenerowy pokaz, podczas którego młodzież zaprezentowała zebranym: rolowanie, które wcześniej ćwiczone było podczas zgrupowania, ochrony i ewakuacji VIP-a, a także elementów pierwszej pomocy.

Ta niezwykła uroczystość na długo zapisze się w pamięci uczniów i ich rodzin. Podsumowując trzydniowe zgrupowanie Magdalena Kozieł, Paulina Witek i Amelia Żak stwierdziły: mimo zmęczenia i stresu jesteśmy z siebie dumne i szczęśliwe.

Mamy nadzieję, ze tegoroczni pierwszoklasiści, pójdą w ślady starszych kolegów i już za rok dołączą do elitarnej grupy Certyfikowanych Klas Mundurowych MON.

Wojciech Niedziółka

Grażyna Opajdowska – Olszak (mama Jakuba): Gratuluje ! Młodzież  była przygotowana do ślubowania na najwyższym poziomie. Jako rodzice mamy przekonanie, ze oddaliśmy dzieci w dobre ręce i ufamy, ze wyrosną z nich ludzie dobrze przygotowani w dorosłość.

Magdalena Kazimierczak (siostra Piotra Sowy): Bardzo cieszymy się że mogliśmy uczestniczyć w tak ważnym dniu dla uczniów klas pierwszych jakim jest slubowanie. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania nauczycieli, porucznika i opiekunów w rozwój i wykształcenie uczniów. Mają świetne podejście oraz dużą cierpliwość. Uroczystość zorganizowana z dużym potencjałem. Świetne pokazy i występy młodych ludzi. Bardzo miło będziemy wspominać a także mamy nadzieję że spotkamy się jeszcze nie raz

Justyna Król (mama Jakuba); .bardzo duże wrażenie zrobilo na mnie ślubowanie uczniów, poczułam się jak by syn miał przysięgę wojskową. Bardzo świetnie cala inscenizacja była przygotowana.  Koncert piękny jak i pokazy wykonane przez uczniów i pana Kamila który razem z nimi był. Wszystko dopięte i super zorganizowane. Wspaniałe zdjęcia, dzięki oglądaniu których możemy wracać do tej niezwykłej uroczystości

Monika Mitura-Stefaniak (mama Gabrieli, absolwentka szkoły); Bardzo mi się podobało ślubowanie mojej córki, jestem z niej bardzo dumna. Bardzo ją podziwiam i bardzo w nią wierze ze da radę.

Patrycja Kania: Bardzo ciężko przygotowaliśmy się na nasz ważny dzień, aby wszystko wyszło jak zostało zaplanowane. Niedzielę zaczęliśmy poranną zaprawą. Od pierwszych chwil towarzyszyły już nam piękne emocje : radość i szczęście z myślą o tym, że to już dziś…

Eliza Niewęgłowska: Na zgrupowaniu również przygotowywaliśmy się do najważniejszego dnia w życiu każdego ucznia klasy wojskowej, ślubowania. Emocje, które dopisywały mi podczas ślubowania są nie do opisania.

Jakub Więsyk:  Na ten wielki dzień przybyło bardzo dużo gości , patrzyli z podziwem na nas. Szczególnie podczas Hymnu po którym połowa z nas straciła głos, ponieważ śpiewaliśmy go tak głośno. Były to najciekawsze momenty w moim życiu…

galerie-slide-content2