default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

STRONA w PRZEBUDOWIE

20
KW.
2021

„Przywróć naszą Ziemię”

Comments : Off

Międzynarodowy Dzień Ziemi 22 kwietnia 2021 roku upłynie w tym roku pod hasłem: „Przywróć naszą Ziemię”.

Dzień Ziemi jest największym na świecie świętem ekologicznym obchodzonym od 1970 r.  W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r. Organizowane są wtedy wydarzenia mające na celu zwiększenie świadomości społecznej i zwrócenie uwagi na to, że o planetę może dbać każdy z nas. Można się w nie zaangażować na wiele sposobów – sprzątając śmieci, sadząc drzewa, zbierając makulaturę, segregując śmieci, oszczędzając wodę, gaz i energię elektryczną, a zużyte baterie, szkło, wyrzucając do specjalnych kontenerów i pojemników do tego przeznaczonych, czy też kompostując odpady organiczne.1

Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. To największe ekologiczne święto obchodzone jest obecnie w 192 krajach.

W obecnej sytuacji pandemicznej możliwości obchodzenia Dnia Ziemi są jednak ograniczone, nie możemy się spotykać, brać udziału w festynach, warsztatach. Ale możemy poprawiać świadomość dotyczącą efektów niszczenia środowiska naturalnego, czy też promując ekologiczny styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się wytwarzać jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska.

Coraz popularniejsza staje się idea Zero Waste, co znaczy “zero odpadów, zero marnowania”

Życie według idei Zero Waste sprowadza się do stosowania określonych zasad :

odmawiaj,  ograniczaj, wykorzystaj ponownie, recyklingu, kompostuj

Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!

 

Wanda Nowak

galerie-slide-content2