default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

23
PAź
2015

Bieg po zdrowie

Posted By :
Comments : Off

22 października w Zespole Szkół im Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie odbyła się I edycja Biegu po zdrowie. Fundatorem nagród dla zwycięzców było Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Jana z Dukli.

W przepięknej jesiennej aurze na starcie biegu zebrało się ponad 30 uczniów klas wojskowych. Dziewczęta miały do przebiegnięcia dystans 2 kilometrów, chłopcy pokonali 3 kilometrową trasę przebiegającą przez lasy okalające szkołę.

Główną ideą biegu było promowanie aktywności fizycznej, która wg badań naukowych, wpływa na ograniczenie ryzyka zachorowań na wiele typów nowotworów złośliwych. Niewątpliwy wpływ na zdrowie ma również zdrowe odżywianie się, a także dobry humor, dlatego uczniowie klasy pierwszej zadbali o chwilę rozrywki, przywdziewając w trakcie biegu kąpielowe czepki.

Zwycięzcami biegu zostali:

W kategorii dziewcząt:
I miejsce Sylwia Cieślak
II miejsce Dominika Łukasik
III miejsce Klaudia Stępniewska

W kategorii chłopców:
I miejsce Kamil Machoń
II miejsce Krzysztof Księżniak
III miejsce ex aeqou: Piotr Legencki i Aleksander Gall

Zwycięzcy biegu otrzymali z rąk Renaty Burdach i Alicji Wójcik z Lubelskiego Centrum Onkologii nagrody, a na wszystkich uczestników biegu czekał poczęstunek złożony ze zdrowych owoców i soków. Odpoczynek do wysiłku był okazją do zaprezentowania przez Gości z Lublina: Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem stanowiącego przewodnik po zdrowym stylu życia. Regularne odżywianie, aktywność fizyczna i badania profilaktyczne to tylko niektóre z wytycznych zawartych w w/w dokumencie. Zwyciężczynie biegu w kategorii dziewcząt: Sylwia Cieślak i Dominika Łukasik po zakończonym biegu zgodnie stwierdziły, że bardzo podobała im się ta forma zdrowego trybu życia, dodając że w ramach nauki w klasie wojskowej mają możliwość uczestniczenia w różnych formach aktywności fizycznej: sztuki walki, wymarsze, marszobiegi itp.

Materiały reklamowe, które trafiły w ręce uczniów będą doskonałym przewodnikiem promującym wśród uczniów i ich najbliższych zachowania prozdrowotne.
Organizatorem biegu z ramienia ZS w Sobieszynie-Brzozowej była Edyta Papis.

Fotorelacja z wydarzenia:

galerie-slide-content2