default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

STRONA w PRZEBUDOWIE

11
KW.
2013

Deutsch Wagen na Brzozowej

Comments : Off

Do Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie zajechał 11 kwietnia 2013 roku kolorowy Deutsch-Wagen. Lektorka Instytutu Goethego Pani Katarzyna Niedźwiedź przybyła do szkoły w Brzozowej, aby uczestniczyć w dniu języków obcych, zorganizowanym przez germanistkę Renatę Redo i anglistkę Monikę Kowalską-Jóźwik wraz z młodzieżą szkoły.
Spotkanie rozpoczęto od obejrzenia specjalnie przygotowanej akademii, która przeniosła nas do świata baśni. Nowatorska inscenizacja bajek braci Grimm: „O czterech muzykantach z Bremy” w języku niemieckim oraz „Czerwony kapturek” w języku angielskim w wykonaniu uczniów klasy III LO, spowodowała burzę oklasków. Następnie odbył się konkurs wiedzy o krajach niemiecko- i anglojęzycznych, a na koniec uczniowie klasy I LO przypomnieli popularne przysłowia w obu językach.
Drugą część dnia wypełniły niekonwencjonalne zajęcia z animatorem: wyścig po słówka, układanie puzzli czy rysowanie portretów; wszyscy uczniowie z wielką radością bawili się językiem niemieckim. Za swoją aktywność otrzymali pamiątkowe nagrody ufundowane przez organizatorów projektu Deutsch-Wagen-Tour.
Niecodziennego gościa zachwyciła wyjątkowa atmosfera zabytkowego budynku szkoły, jej pięknego, malowniczego położenia, a przede wszystkim mili, otwarci uczniowie klas o profilu wojskowym.

Więcej informacji o tym programie promującym język niemiecki można uzyskać pod adresem:
www.deutsch-wagen-tour.pl/

Renata Redo

galerie-slide-content2