default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

07
PAź
2019

Festiwal Orkiestr w Mundurach

Comments : Off

05 października  2019 r. na PGE Narodowym w Warszawie  33 osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie wraz z 3 opiekunami  wzięła udział w Festiwalu Orkiestr w Mundurach. Festiwal, zorganizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej w ramach obchodów 20-lecia członkostwa Polski w NATO, był okazją do wysłuchania koncertów w wykonaniu muzyków orkiestr wojskowych, orkiestry Straży Granicznej i Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policji.

Od 18.00 do 20.00 na PGE Narodowym mogliśmy wysłuchać pieśni patriotycznych oraz wojskowych.. W trakcie imprezy obserwowaliśmy prezentację wyszkolenia żołnierzy wojsk specjalnych,  show policjantów na motocyklach, występy strażaków, a także pokaz musztry paradnej.

Koncertowi towarzyszył piknik wojskowy, który rozpoczął się o godz.15.00. Wokół PGE Narodowego prezentowany był najnowocześniejszy sprzęt wojskowy. Obecni byli żołnierze wojsk lądowych, sił powietrznych, marynarki wojennej, wojsk specjalnych i żandarmerii wojskowej oraz  wojska obrony terytorialnej. Mieliśmy możliwość zapoznać się również ze sprzętem Policji, Straży Pożarnej i Straży Granicznej. Były również stoiska zespołów rekrutacyjnych, w których uczniowie mogli dowiedzieć się, co zrobić, aby wstąpić w szeregi Wojska Polskiego. Podczas wizyty na PGE Narodowym odwiedziliśmy również  namiot Biura do Spraw Proobronnych MON.

Uczestnicząca w tym niezwykłym przedsięwzięciu Klaudia Jerzy z klasy 2 LO wspomina: był to niezwykły pokaz dyscypliny i samokontroli który wywarł na nas ogromne wrażenie i wyznaczyło kierunek w którym chcemy podążać w dalszej karierze wojskowej. Ponadto mieliśmy przyjemność spotkać naszego kolegę oraz absolwenta Szymona Fedorowicza, który jest dowodem na to, że klasy mundurowe „u Kickiego” dobrze kształtują poczucie  patriotyzmu.

Na wojskowym pikniku nie mogło zabraknąć wojskowej grochówki, ale kolejki do kotła wojskowego były tak dłuuugie, że obeszliśmy się smakiem.

 

Wanda Nowak

galerie-slide-content2