default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

STRONA w PRZEBUDOWIE

28
STY
2016

Klasa policyjna w Sobieszynie-Brzozowej

Comments : Off

Zespół Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie uruchamia nową innowację pedagogiczną – od 1 września w Liceum Ogólnokształcącym wchodzącym w skład Zespołu Szkół powstanie „klasa policyjna”.DSC_0003

28 stycznia br. Starosta Rycki Stanisław Jagiełło, Komendant Powiatowy Policji w Rykach nadkom. Marek Tchórz oraz Dyrektor ZS w Sobieszynie Krzysztof Ślósarz podpisali porozumienie w zakresie współpracy w obszarze dydaktyczno-wychowawczym w realizacji programu praktyczno-teoretycznego z wiedzy o policji w „klasie policyjnej” Liceum Ogólnokształcącego w ZS w Sobieszynie.

Podstawowym celem kształcenia w klasie z dodatkowymi zajęciami policyjnymi będzie dobre przygotowanie ogólne, umożliwiające zdanie egzaminu maturalnego oraz kontynuowanie kształcenia na dowolnych studiach wyższych oraz w szkołach dla służb mundurowych i uczelniach na kierunkach z zakresu bezpieczeństwa publicznego.

Zajęcia dydaktyczne „Wybrane zagadnienia z wiedzy o Policji” będą prowadzone przez wykwalifikowanych i czynnych zawodowo policjantów, zarówno na terenie szkoły jak również w Komendzie Powiatowej Policji w Rykach.

Źródło: www.ryki.powiat.pl

galerie-slide-content2