default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

1 września 2016 rozpocznie działalność Klasa policyjna, która będzie klasą Liceum Ogólnokształcącego, w której jako dodatkowy dział prowadzone są zajęcia z zakresu wiedzy dotyczącej policji. Specjalność policyjna jest ofertą skierowaną przede wszystkim do uczniów widzących swoją przyszłość w niebieskim, policyjnym mundurze. Powinni ją jednak rozważyć wszyscy, którzy myślą o pracy w pokrewnych policji służbach takich jak służba celna, straże miejskie i agencje ochrony.
Uczniowie, którzy wybiorą tą specjalność mogą liczy na sporą dawkę wiedzy z zakresu prawa, głównie karnego, naukę podstawowych technik i taktyk działania policji, sporo strzelania z różnorodnej broni oraz musztrę, w tym również musztrę bojową policji.

Pierwszy rok realizacji innowacji już za nami. Udało się zacieśnić współpracę i zdobyć nowe doświadczenia. Nieustanie pracujemy nad tym, aby oferta kierowano do Gimnazjalistów byla jeszcze bardziej atrakcyjna.
Gwarancją profesjonalizmu prowadzonych zajęć jest podpisane porozumienie między naszą szkołą i Komendą Powiatową Policji w Rykach.278-3906

Nauczanie wiedzy policyjnej odbywały się będą podczas:
– zajęć teoretycznych obejmujących: strukturę i zadania policji, podstawy prawa karnego i wykroczeń, procedury czynności służbowych i stosowania środków przymusu bezpośredniego, regulaminy, teorię strzelania oraz znajomość broni i sprzętu będącego na wyposażeniu policji.
– zajęć praktycznych obejmujących: musztra ogólna i policyjna, strzelania, stosowanie środków przymusu bezpośredniego, prowadzenie działań prewencyjnych i rozpraszających, posługiwanie się maskami przeciwgazowymi oraz treningi walki wręcz i ćwiczenia na torach sprawnościowych.
– praktycznych zajęć w terenie obejmujących elementy: marszów wg mapy i busoli, działań przeciwdywersyjnych, anty-terrorystycznych, działań ochronnych i konwojowych, taktyki działań w terenie, działań konwojowych oraz znajomości musztry policyjnej.
– wycieczek do Powiatowej Komendy Policji w Rykach
– zgrupowań (piątek, sobota, niedziela)
Przedmioty rozszerzone:
język angielski, matematyka, wiedza o społeczeństwie
Umundurowanie i strój galowy:
Mundur szkoleniowy wojskowy do uczęszczania na zajęcia zapewnia szkoła
Strój galowy zapewniają rodzice: koszula biała z długim rękawem; spodnie czarne materiałowe lub spódniczka, czarne pantofle męskie lub damskie; polar granatowy; krawat czarny, koszulki czarne (3 sztuki z napisem klasa policyjna), trzewiki typ wojskowy.

W roku szkolnym 2017/2018 dysponujemy w klasie policyjnej 35 miejscami..

galerie-slide-content2