default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

STRONA w PRZEBUDOWIE

07
PAź
2015

Kwalifikacja rolnicza zakończona

Posted By :
Comments : Off

W dniach 1-6 października 2015 r. odbyły się w Zespole Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie-Brzozowej część praktyczna egzaminu zawodowego Kursu kwalifikacyjnego w zawodzie rolnik.

23 uczestników kursu, przystępując do egzaminu praktycznego, mieli już za sobą przeprowadzoną w dniu 8 września część teoretyczną egzaminu. Podczas kilku dni, zorganizowano 9 sesji (dwie sesje dziennie) podczas, których słuchacze kursu mieli za zadanie wykazać się umiejętnościami praktycznymi niezbędnymi do wykonywania zawodu rolnika.
Tegoroczne zadania egzaminacyjne poświęcone były w całości produkcji zwierzęcej i dotyczyły m.in.: posprzątania i ponownego wyściełania boksu oraz przygotowania pasz. Agnieszka Walo i Arkadiusz Tarka po wyjściu z trzygodzinnego egzaminu powiedzieli: „…po otwarciu arkuszy egzaminacyjnych nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że będziemy umieli wykonać zadania, na kursie poruszone zostały dogłębnie wszystkie kwestie wymagane w zadaniu egzaminacyjnym…” Przed przystąpieniem do w/w egzaminów słuchacze uczestniczyli w trwającym 1 rok, szkoleniu teoretycznym i praktycznym.

Słuchacze kursu zgodnie potwierdzają doskonałe przygotowanie do egzaminów, choć niektórym nie udało ukryć się przedegzaminacyjnego zdenerwowania. Obawiałam się szczególnie ciągnika- dodaje Agnieszka Walo, ale traf chciał, że cały egzamin poświęcony był produkcji zwierzęcej.
Marek Pawłowski po zakończonym postępowaniu egzaminacyjnym z niecierpliwością oczekuje na wyniki, które znane będą dopiero 27 listopada, wspominając, że: „…kurs w którym regularnie uczestniczył pozwolił poszerzyć mu swoją wiedzę, a jego wysoki poziom pozwolił na w miarę spokojne podejście do części teoretycznej i praktycznej egzaminu…”
Bardzo dobre przygotowanie słuchaczy potwierdza również Sławomir Dudek, który w tym roku pełnił funkcję egzaminatora na części praktycznej. Większość zdających wykonała prawidłowo wszystkie zadania egzaminacyjne, więc w spokoju mogą oczekiwać na wyniki części praktycznej egzaminu.

Warto przypomnieć, że uzyskanie kwalifikacji rolniczej uprawnia do otrzymywania pomocy z Unii Europejskiej, w tym skorzystania z pomocy dla młodych rolników, która aktualnie wynosi 100 tys. zł.

galerie-slide-content2