default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

09
PAź
2019

Lekcja na Komendzie

Comments : Off

8 października uczniowie klas policyjnych z Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Rykach, w której progach przywitał uczestników wyjazdu realizujący zajęcia innowacyjne z „policyjności”  podins. Piotr Długaszek i sierż. sztab. Łukasz Filipek.

Pierwszą atrakcją dla uczestników wyjazdowych zajęć był pokaz tresury i wyszkolenia psa policyjnego Ramzesa, którego przewodnik asp. sztab. Robert Magyta wprowadzał młodych adeptów policyjności w arkana szkolenia i wykorzystania psa wykorzystywanego w służbie patrolowej i do poszukiwań zaginionych. Następnie grupa poznała „tajniki” budynku komendy gdzie mieliśmy okazję zobaczyć oszczególne pomieszczenia budynku takie jak sala przesłuchań . W jednym z pomieszczeń mieliśmy okazję do spotkania z technikiem kryminalistyki, który opowiadał o specyfice swojej pracy.

Na zakończenie wyjazdowej „lekcji policyjności” młodzież odwiedziła siłownię i strzelnicę- usytuowane w podziemiach budynku. Naszym marzeniem jest aby postrzelać na strzelnicy w komisariacie Policji!!!!!

Justyna Jodełka, Emila Wójtowicz

galerie-slide-content2