default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

01
MAR
2019

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Comments : Off

1 marca drużyna reprezentacyjna Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie wzięła udział w Powiatowych Obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Ponad 50 osobowy odział „od Kickiego” asystował w uroczystej Mszy Św. sprawowanej w intencji Żołnierzy Niezłomnych w ryckim kościele. Przepiękne kazanie, którego motywem przewodnim był wiersz Zbigniewa Herberta „Wilki” na długo pozostanie w pamięci sobieszyńskiej młodzieży, jak i licznie zgromadzonej podczas uroczystości społeczności powiatu ryckiego.

W asyście szkolnego oddziału wymaszerowały ze świątyni poczty sztandarowe, w tym najważniejszy tego dnia Sztandar AK. Dowódcą pocztów sztandarowych podczas ryckich uroczystości był Mateusz Ziąbski, a drużyną reprezentacyjną dowodził Filip Bielecki.

Po zakończonych uroczystościach delegacja uczniów udała się na cmentarz zaciągając honorową wartę przy Kwaterze upamiętniającej Żołnierzy Wyklętych i zapalając światła pamięci na grobie sierż. Kundzicza, którego Martyna Markiewicz, Aleksandra Matraszek i Natalia Wawer uczyniły bohaterem projektu „Policjanci w służbie historii”

Wojciech Niedziółka

więcej zdjęć

galerie-slide-content2