default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

25
PAź
2019

Olimpiada Turystyczna

Comments : Off

22 października 2019r. odbyła się Wojewódzka Olimpiada Wiedzy Turystyczno – Krajoznawczej na terenie Wyspy Wisła w Stężycy oraz w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie. Temat tegorocznej edycji: „Polska – Finlandia – Unia Europejska”

Celem Olimpiady jest popularyzacja krajoznawstwa, promocja czynnego wypoczynku, rozwijanie zainteresowań krajoznawstwem i turystyką kwalifikowaną, upowszechnianie wiedzy o Unii Europejskiej, poznanie walorów turystyczno– krajoznawczych oraz dorobku kulturowego wybranego kraju w danym roku.

W pierwszym etapie uczniowie posługiwali się mapą, w drugiej kolejności rozwiązywali test wiedzy. Po zakończeniu prac pisemnych nadszedł czas na etap praktyczny. Wszyscy uczestnicy musieli przejść trasę ze Stężycy do Dęblina. Po przejściu wyznaczonego szlaku uczniowie mogli udać się na posiłek do warsztatów szkolnych ZSZ nr 2 w Dęblinie.

Naszą szkołę reprezentowali:

Bielecki Filip, Iwanek Weronika, Jerzy Klaudia, Kraszewski Daniel, Niewęgłowska Eliza, Witek Paulina.

W klasyfikacji szkół zajęli II miejsce, zaś w klasyfikacji drużynowej III miejsce.

Nasi reprezentanci zaklasyfikowali się na Olimpiadę na szczeblu krajowym, której finał odbędzie w Zakopanem w dniach 07- 11 listopada 2019r. Życzymy im powodzenia!

Wanda Nowak

zdjęcia udostępnili: Wanda Nowak i Dariusz Piwoński

galerie-slide-content2