default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

15
MAR
2019

Ostre strzelanie na Komendzie

Comments : Off

Dzięki doskonałej współpracy Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie z Komendą Powiatową Policji w Rykach, możliwe stało się przeprowadzenia kolejnego etapu szkolenia strzeleckiego na w pełni zautomatyzowanej, nowoczesnej strzelnicy usytuowanej na ryckim komisariacie.

Prowadzący zajęcia z młodzieżą z „Podstaw policyjności” podinsp. Piotr Długaszek, tym razem wystąpił w charakterze instruktora strzelectwa. Długo czekaliśmy na ten dzień- podkreśla uczestniczący w strzelaniu Filip Bielecki, dodając: w trakcie wielokrotnych odwiedzin w Komendzie Powiatowej najbardziej podobało nam się na strzelnicy. Długo nie mogliśmy się doczekać kiedy uzyskamy zgodę na „wielkie strzelanie”.

7 marca po zakończeniu podsumowania projektu edukacyjno-historycznego „Policjanci w służbie historii” uczniowie od Kickiego udali się na strzelnicę. gdzie mogli przetestować swoje umiejętności strzeleckie przy użyciu pistoletu Cz.83 kal. 7.65 mm. Znajomość procedur związanych z obchodzeniem się bronią i zachowaniem na strzelnicy, sprawiło, że uczniowie bardzo szybko i sprawnie zrealizowali przewidziane szkolenie. Jak podkreśla prowadzący strzelanie podinsp. Długaszek: każdy z uczestników zachowywał się profesjonalnie, wiedział jak obchodzić się z bronią.
Co do celności strzału instruktor podkreśla odwieczną zasadę „trening czyni mistrza. Uczniowie „od Kickiego” swoją przygodę ze strzelaniem rozpoczynają od broni długiej, a dopiero w następnych etapach szkolenia, mają okazję do postrzelania z broni krótkiej.

Podkreślenia wymaga fakt, że szkolenie strzeleckie w szkole, realizowane jest przez cały rok, a uczniowie szkoły często biorą udział w zawodach strzeleckich. Jednak fakt możliwości postrzelania w nowym miejscu Aleksandra Klępka charakteryzuje w sposób następujący:  strzelanie na komendzie w Rykach było dla mnie ekscytującym przeżyciem. Strzelnica, broń i sama atmosfera były dla mnie czymś wyjątkowym mogłam  poczuć się jak prawdziwa policjantka trenująca swoje umiejętności. Podsumowując pobyt na Komendzie Filip Bielecki dodaje: strzelanie pod okiem doświadczonego policjanta było dla mnie ciekawym doświadczeniem .

Marcowe strzelanie na Komendzie było swojego przetarciem. Już niedługo „uczniowie od Kickiego” dostaną kolejną możliwość szlifowania swoich umiejętności strzeleckich…

Wojciech Niedziółka

galerie-slide-content2