default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

STRONA w PRZEBUDOWIE

06
PAź
2021

Pasje naszych uczniów

Comments : Off

W nowym roku szkolnym przyjęliśmy do szkoły 30 uczniów. Przez najbliższe cztery lata będziemy wspólnie dzielili ich radości i smutki, będziemy się wzajemnie poznawali. Zapoczątkowany kilka lat temu cykl artykułów Pasje naszych uczniów ma przybliżyć społeczności szkolnej ludzi „pozytywnie zakręconych”, którzy nie mają czasu na nudę.

Dziś o swoich pasjach opowiedzą Adrian Rola i i Konrad Czeszejko. 

Spotkaliśmy się po raz pierwszy podczas rekrutacji i wtedy rozmawialiśmy o sprawdzianie sprawności fizycznej, który jest obowiązkowy dla kandydatów do Oddziału Przygotowania Wojskowego, wtedy w luźnej rozmowie przyznaliście, że macie nietypowe hobby. Co to jest?

Adrian: moją i Konrada pasją jest wyczynowa jazda na rowerze. Przejeżdżamy codziennie ok 20 kilometrów, a do tego uczymy się rowerowych tricków.

Pochodzicie z okolic Łukowa, czy tam macie możliwość do realizacji swojej pasji?

Konrad: w mojej miejscowości razem z kumpalmi stworzyliśmy sobie hopy rowerowe, gdzie mamy możliwość doskonalenia swoich umiejętności.

Adrian: jeździmy również do Łukowa i Siedlec na Skate parki. Skrzykujemy się na fb z ludźmi z całej Polski, mamy okazję do wspólnej, ekstremalnej jazdy i uczenia się od lepszych

Test sprawnościowy w szkole zdaliście bardzo dobrze, czy Wasze umiejętności związane z jazdą na rowerze przyczyniły się do sukcesu w „sprawnościówce”

Konrad: jazda na rowerze poprawia kondycję, wykonując ewolucje na rowerze ćwiczymy ręce i nogi, więc podciąganie i bieganie nie było dla nas dużym wyzwaniem.

W przededniu rajdu Śladami ostatniej bitwy gen. Kleeberga, deklarowaliście, że Wasza kondycja fizyczna pozwoli pokonać bezproblemowo trasę

Adrian: Daliśmy radę, ale było ciężko. Okazało, się, że na rowerze wykorzystujemy inne partie mięśni idąc pieszo

Powiedzcie jak trafiliście do położonej od Was daleko szkoły?

Adrian: mamy starszych kolegów, którzy polecili nam tę szkołę. Mówili, że sprawność fizyczna będzie naszym sprzymierzeńcem?

 A czy wiążecie swoją przyszłość z wojskiem?

Konrad: Na pewno. Jeszcze nie mieliśmy zajęć wojskowych, ale już nie możemy się ich doczekać

Adrian: za nami pierwsze zajęcia ze sztuk walki i próby zaliczenia testu bezpieczeństwa niezbędnego do rozpoczęcia szkolenia strzeleckiego.

Jak odnajdujecie się w szkole?

Adrian: spotkaliśmy wielu przyjaznych ludzi. Jest na razie fajnie

W takim razie, życzę Wam wytrwałości i dalszego rozwijania swoich pasji

Wojciech Niedziółka

Poniżej możecie obejrzeć krótkie filmiki z ekstremalnej jazdy chłopaków

 

 

 

galerie-slide-content2