default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

STRONA w PRZEBUDOWIE

04
MAR
2016

Pod skrzydłami Szkoły Orląt

Comments : Off

Na zaproszenie Rektora – Komendanta Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie gen. bryg. pil. dr hab. Jan Rajchela, uczniowie klas wojskowych z Sobieszyna-Brzozowej 4 marca zwiedzili patronacką Uczelnię.
Podczas piątkowych zajęć, realizowanych pod czujnym okiem podporuczników: Jacka Piwońskiego i Dawida Suskiego oraz podchorążych Andrzeja Górki i Tomasza Grzywaczewskiego uczniowie „Kickiego” mieli okazję przećwiczyć musztrę, zapoznać się z budową broni kbk AKMS, a także na Wydziale Lotnictwa poznać bazę dydaktyczną dęblińskiej Uczelni. Młodzież na własne oczy zobaczyła symulatory: kontroli ruchu lotniczego, lotu i skoków spadochronowych. Uczniowie mieli okazję odczuć na własnej skórze, jak czuje się pilot samolotu, śmigłowca, czy skoczek spadochronowy (warto przypomnieć, że część z uczniów ZS w Sobieszynie-Brzozowej ma za sobą szkolenie spadochronowe, zrealizowane w ubiegłym roku w Aeroklubie Lubelskim w Radawcu)
Ostatnim punktem eskapady do Dęblina była sala tzw. „przyrządów lotniczych”. Jest to pomieszczenie, w którym podchorążowie ćwiczą zwiększenie swojej odporności na przeciążenia (jak zostało to dowiedzione naukowo) poprzez ćwiczenia w jednym z trzech przyrządów specjalistycznych. Wycieczka wywarła wśród uczniów wiele entuzjazmu. Zapytany o wrażenia po wyjeździe Kuba Kamecki podkreśla, że najbardziej podobała mu się sala z przyrządami lotniczymi, a Klaudia Stępniewska dodaje: że po raz drugi miała okazję do odwiedzenia WSOSP-u (pierwszy raz na Warsztatach Lotniczych) i największe wrażenie zrobiły na niej symulatory.
Prowadzący zajęcia z klasami wojskowymi ppłk Dariusz Sprawka podkreśla: że młodzież, chcąca dostać się na uczelnie wojskową musi poznać wymagania stawiane przez poszczególne wydziały i systematycznie wdrażać się do tego by jak najlepiej przygotować się do egzaminów teoretycznych i sprawnościowych. Zajęcia z podstaw wojskowości realizowane w szkole pozwalają młodzieży poznać specyfikę służby, a tego rodzaju wyjazdy, pozwalają na wyznaczenie celu, który chcieliby osiągnąć.
W wyjeździe z młodzieżą uczestniczyły: Maria Sokołowska, Agnieszka Ratyńska i Edyta Papis.

galerie-slide-content2