default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

STRONA w PRZEBUDOWIE

14
LIP
2022

Poznaj Polskę

Comments : Off

Wycieczka uczniów klas Liceum Ogólnokształcącego w  ZS im. K. hr. Kickiego w Sobieszynie została zrealizowana w dniach 08.06.2022r. do 10.06.2022r. i miała charakter edukacyjno – rekreacyjny.

Pierwszego dnia młodzież korzystała z atrakcji  w Energylandi – Rodzinnym Parku Rozrywki w Zatorze.

Następnego dnia z przewodnikiem młodzież zwiedzała Muzeum Żup Krakowskich oraz wystawę czasową malarza Prymitywisty Reofila Ociepki.R

Kolejnego dnia młodzież była na ściance wspinaczkowej w Krakowie. Następnie zwiedzali Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz- Birkenau.Logo_ministerstwo_poziom_PL

Ostatni dzień  poświęcony był na zwiedzanie zabytków Krakowa.. Wśród nich był Wawel, Stare Miasto , Sukiennice, dom Matejki i Bazylika Mariacka. W trakcie zwiedzania Krakowa przewodnik zwracał uwagę uczniów na historyczne miejsca m.in. Okno papieskie, dzwon Zygmuntowski, Rzeźbę Smoka Wawelskiego , pomnik Adama Mickiewicza. Krypta Wawelska z grobami zasłużonych Polaków.

Wszystkie punkty wycieczki zostały zrealizowane. Dużą wrażenie i głęboką wzbudziło wśród młodzieży Muzeum Auschwitz – Birkenau. Zainteresowanie historią wykazywali w Domu Jana Matejki. Program poznawania historii Wieliczki, Krakowa był bardzo bogaty, uczniowie zdobyli dodatkową wiedzę na temat historii polski i Regionu Małopolski.

Wycieczkę zrealizowano w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”

galerie-slide-content2