default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

STRONA w PRZEBUDOWIE

25
MAJ
2021

Praktyczne zajęcia wojskowe

Comments : Off

Zakończenie obozu szkoleniowego dla  Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych zbiegło się z rozpoczęciem praktycznych zajęć wojskowych podczas których uczniowie „od Kickiego” doskonalili swoje umiejętności pod okiem Instruktorów z 22 Batalionu Lekkiej Piechoty WOT w Dęblinie.

W atrakcyjnych terenach okalających sobieszyńską szkołę, młodzi adepci wojskowości mieli okazję do realizacji zajęć z: czarnej taktyki, kamuflażu, terenoznawstwa, medycyny pola walki. Dodatkowym wyzwaniem było przejście „ścieżki saperskiej” , nawiązywanie komunikacji radiowej i ćwiczenie reakcji na kontakt z przeciwnikiem.

Współpraca szkoły z Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego w Dęblinie, 22 Batalionem Lekkiej Piechoty WOT, a także z Lotniczą Akademią Wojskową sprawia, że młodzież ma okazję uczestniczyć w różnych, profesjonalnie przygotowanych i prowadzonych zajęciach wojskowych. Prowadzenie przez szkołę Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych i Oddziałów Przygotowania Wojskowego funkcjonujących pod patronatem MON, sprawia, że po odbyciu 12 dniowej skróconej służby przygotowawczej absolwenci szkoły składają przysięgę i stają się pełnoprawnymi żołnierzami Wojska Polskiego. Doświadczenie zdobyte w szkole ułatwia zdobycie kolejnych stopni awansu i otwiera, dzięki Certyfikatom MON drogę na kursy podoficerskie i szkoły oficerskie. Przykład wielu absolwentów szkoły „u Kickiego” pokazuje, że „bakcyl” wojskowości zaszczepiony w szkole, sprawia, że wielu z nich związało swoją drogę zawodową z mundurem.

Wojciech Niedziółka

galerie-slide-content2