default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

29
WRZ
2019

Przysięga podchorążych w Lotniczej Akademii Wojskowej

Comments : Off

27 września 25 osobowa drużyna uczniów Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie uczestniczyła w przysiędze wojskowej zorganizowanej w Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie.

 Na placu przed Pomnikiem Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt, dumnie stanęło stu żołnierzy służby przygotowawczej, którzy w obecności Rektora Komendanta  gen. bryg. pil. dr Piotra Krawczyka,  Inspektora Sił Powietrznych gen. bryg. pil. Jacka Pszczoły, przedstawicieli władz samorządowych, a także licznie zgromadzonych rodzin- złożyli uroczystą przysięgę.

Ja, żołnierz Wojska Polskiego
przysięgam
służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej,
bronić jej niepodległości i granic.
Stać na straży Konstytucji,
strzec honoru żołnierza polskiego,
sztandaru wojskowego bronić.
Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie,
krwi własnej ani życia nie szczędzić.
Tak mi dopomóż Bóg.”

Podczas tej doniosłej uroczystości przy ich boku stanęła drużyna  „od Kickiego”, złożona z uczniów Certyfikowanych klas mundurowych MON. Niezwykłego wymiaru nabieranie tylko możliwość stania z żołnierzami podczas uroczystej zbiórki, ale także– jak zgodnie podkreślają zgodnie uczestniczący w uroczystości uczniowie- możliwość wzięcia w prawdziwej defiladzie.

Przysięga podchorążych LAW, to już kolejne Święto na które zostają zaproszeni młodzi adepci wojskowości z sobieszyńskiej szkoły. Jest to uznanie dla pracy wykonywanej od ponad 10 lat w szkole, która coraz lepiej przygotowuje kandydatów do służby wojskowej. Coraz więcej uczniów i absolwentów wstępuje w szeregi Wojska Polskiego, a udział w Programie MON, sprawi, że te wskaźniki będą jeszcze lepsze i za kilka lat uczestniczący w dęblińskich uroczystościach uczniowie, złożą swoją przysięgę wojskową.

Wojciech Niedziółka

galerie-slide-content2