default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

13
LIS
2017

Ślubowanie pierwszoklasistów

Comments : Off

Nie przebrzmiały jeszcze echa związane z udziałem uczniów „od Kickiego” w Powiatowych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości, a już społeczność szkolną Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie czekało następne wyzwanie.

12 listopada 2017 r. w w23435008_1441659115882932_3319726468269295854_nypełnionej po brzegi sali gimnastycznej odbyła się uroczystość podczas której pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Gośćmi uroczystości byli; Grzegorz Kapusta wicemarszałek Województwa Lubelskiego (absolwent szkoły), Hanna Czerska Gąsiewska- przewodnicząca Rady Powiatu w Rykach, Małgorzata Grzechnik – Naczelnik Wydziału Edukacji Zdrowia, Kultury i Spraw społecznych. reprezentujący WSOSP mjr Dariusz Bogusz, dyrektor Aeroklubu Lubelskiego Adam Gruszecki, a także przedstawiciele KPP w Rykach: podinsp. Piotr Długaszek i kom. Jacek Wójcik. Wśród zaproszonych Gości zasiadł również ppłk Dariusz Sprawka, który pracując z młodzieżą dołożył wszelkich starań, aby ślubowanie pierwszoklasistów, a także udział uczniów „od Kickiego” w Powiatowych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości były przygotowane profesjonalnie. Okolicznościowy list z okazji tej pięknej uroczystości przesłał również, przyjaciel szkoły płk Janusz Pilzak, który ze względów osobistych nie mógł przyjechać do Sobieszyna.

Obserwując publiczność zgromadzoną na sali łatwo było zauważyć, że przybrała ona charakter rodzinny. W ślubowaniu uczestniczyli nie tylko rodzice i rodzeństwo pierwszoklasistów, ale także ich dziadkowie. Wśród publiczności stanęli również pchor. WSOSP w Dęblinie, którzy razem z ppłk Sprawką przygotowywali młodzież do tak doniosłych uroczystości. W zgrupowaniu udział wzięli: plut. pchor Marcin Cydejko, plut. pchor. Paweł Sadowski, st. kpr. pchor. Maciej Majstrak, st. kpr. pchor. Norbert Struzik,  kpr. pchor. Maksymilian Motyczyński, st.szer. pchor. Dariusz Bąkała i szer. pchor. Nina Pietroń. Miłą niespodzianką była obecność wśród zebranych Huberta Bazdygi:absolwenta szkoły, a od października b.r. studenta Wyższej Szkoły Sił Powietrznych w Dęblinie (Wydział Lotnictwo i Kosmonautyka).

Ślubowanie uczniów ma niezwykle doniosły charakter. Wyróżnieni ślubowaniem na sztandar zostali: 23517551_1441659789216198_8531805748397629018_nMartyna Markiewicz, Paulina Wachnik, Mateusz Ziąbski i Sebastian Kabat, a wszyscy pierwszoklasiści równym głosem powtarzali „ślubuję”, za czytającym tekst ślubowania dyrektorem szkoły Krzysztofem Ślósarzem. Po ceremonii prowadzonej przez pchor. Sadowskiego zaproszeni Goście dokonali wręczenia uczniom emblematów szkoły, a także pagonów. Doniosła uroczystość była również okazją do wręczenia awansów uczniom klas drugich i trzecich, a także „gap spadochronowych”  uczestnikom tegorocznego szkolenia zorganizowanego w Aeroklubie Lubelskim w Radawcu (pełny wykaz wyróżnionych uczniów znajduje się pod tekstem).

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości i wyprowadzeniu sztandaru odbyły się pokazy. Uczniowie klas 2 LO; Diana Pawlak, Aleksandra Latuszek, Weronika Bichta, Barbara Popławska, Kacper Kowalik, Krzysztof Daniewski i Konrad Prachnio zaprezentowali niezwykle efektowny pokaz sztuk walki. Warto przypomnieć, że ten element wojskowego rzemiosła na cotygodniowych zajęciach trenowany jest pod okiem st. chor. Tomasza Firuta.

Ostatnim elementem uroczystości był pokaz ochrony VIP-a, w którym uczestniczyli uczniowie klas I.  Prz23472182_1441663805882463_6106993728687344528_nygotowane pod kierunkiem ppłk Sprawki i podchorążych WSOSP widowisko na długo pozostanie w pamięci zebranych, którzy zgodnie podkreślali, że widać już ogromne efekty szkolenia realizowanego w ramach zajęć z wojskowości w szkole.

Wojciech Niedziółka

Po zakończonej uroczystości napisali:

Katarzyna Bator: tegoroczne obchody Święta Niepodległości miały dla nas bardzo osobisty wymiar. Oboje z mężem byliśmy bardzo wzruszeni widząc tą zgraną grupę młodych ludzi, którzy wiedzą czego chcą i wybierają w życiu tak cenne wartości. Nie tylko my, ale większość rodziców wyciągała szyję, żeby w grupie wypatrzeć własną pociechę, a potem z dumą pokazywała ją pozostałym członkom rodziny. A młodzieży udało się zachować profesjonalne, poważne twarze…. i śmiejące się radośnie oczy

Katarzyna Anders Stefaniak: Ślubowanie klas 1 było bardzo ekscytujące dla wszystkich rodziców .Uczniowie oraz cala kadra pedagogiczna spisali się na medal .Końcowy pokaz nabytych w tak krótkim czasie umiejętność była mnie dużym pozytywnym zaskoczeniem.

Barbara Anders: Byliśmy bardzo szczęśliwi że mogliśmy uczestniczyć w uroczystości ślubowania naszej wnuczki. Uroczystość pięknie przygotowana młodzież wspaniała , dostarczyła nam dużo wrażeń.Były to chwile wzruszenia a nawet łezka w oku . Jesteśmy dumni z naszej wnuczki i gratulujemy takiego wyboru szkoły. Dziękujemy nauczycielom tejże szkoły że widzą więcej niż twarze dzieci ale starają zobaczyć ich dusze. Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy wytrwania

Monika Ziąbska: Dzień Ślubowania Naszego syna był dla Nas bardzo duży przeżyciem. Z ucznia gimnazjum stał się uczniem bardzo dobrego Liceum o profilu wojskowym. Czekaliśmy na ten dzień z niecierpliwością, a zarazem dużą obawą jak Nasze dziecko zaprezentuje się w tak ważnym dla niego dniu. Jak się okazało obawy były całkowicie niepotrzebne, bo syn swoją postawą godnie prezentował się wśród zgromadzonych osób. Szczególnie podobała nam się sama uroczystość ślubowania, do której młodzież była bardzo dobrze przygotowana. Miło nam było również zobaczyć pierwsze zdobyte umiejętności, jakie zostały nam przedstawione po części oficjalnej uroczystości. Po tym dniu jesteśmy przekonani, że Nasz syn bardzo dobrze wybrał szkołę do której uczęszcza, a my jako rodzice jesteśmy z niego dumni.

Agnieszka Magnuszewska: ślubowanie wywarło na mnie ogromne wrażenie. Byłam dumna ze swojego syna.Wiem, że wymagało to ogromnego wysiłku i dużo pracy w przygotowaniu tego wydarzenia, Jestem bardzo szczęśliwa ze mogłam uczestniczyć w tej uroczystości

Urszula Sosnowska: Było to bardzo emocjonujące i ważne wydarzenie dla każdego ucznia, jak i jego rodziny – to wtedy składa się oficjalną i uroczystą przysięgę wierności ojczyźnie. Rozpierająca duma nie opuściła wszystkich jeszcze na długo po zakończeniu uroczystości, kiedy uczniowie mieli szansę zaprezentować swoje zdobyte w szkole umiejętności, co wyszło im bardzo profesjonalnie dzięki ogromnemu wkładu pracy nauczycieli oraz ich pasji i sercu w to włożonemu. Jesteśmy szczęśliwi i wdzięczni szkole za to, że umożliwia rozwój zainteresowań uczniów oraz naucza i pielęgnuje bardzo ważną wartość, jaką jest patriotyzm. Ten dzień z pewnością pozostanie w naszej pamięci na długo.

Renata Radomska: Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia i rodzica. Jestem bardzo dumna z tego że moja Córka jest uczennicą Tej Szkoły.Ten dzień był bardzo uroczysty,a samo ślubowanie było wielkim wydarzeniem. Bylo to dla mnie jako rodzica ogromnym przeżyciem.Pokaz ktory odbył się po ślubowaniu,uświadomił mi jak ogromną pracę włożyli nauczyciele w przygotowanie naszych dzieci, za co w imieniu wszystkich rodziców serdecznie dziękuję.Jestem naprawdę dumna i z nauczycieli i z uczniów ,a w szczególności z mojej córki.

Ilona Wachnik: jesteśmy bardzo zadowoleni z wczorajszego ślubowania oraz z  wyboru szkoły. Razem z tatą trzymamy kciuki, abyś dalej mogła odnosić sukcesy. Bardzo dobrze wyglądasz w mundurze i noś go z godnością. Cała rodzina jest z Cibie dumna.

Olga Sosnowska (siostra Zuzi Kozieł): Występy prezentowane przez młodzież były bardzo interesujące. Dało się zaobserwować jak wszyscy uczniowie starają się wypaść jak najlepiej i wkładają w to swoje serce. Wydarzenie to pozostawiło  wiele miłych wspomnień.

Kina Brzuńska (ciocia Natalii Wawer): wielki szacunek dla osoby która koordynowała przygotowanie uczniów do ślubowania oraz części artystycznej (ppłk Dariusz Sprawka-przyp. W.N.), zaangażowanie było bardzo widoczne – wszystko było dopięte na ,,ostatni guzik”.

Dawid Okuń (brat Natalii); miałem okazję być pierwszy raz na takiej wspanialej uroczystości. Poznałem dokładną lokalizację tej szkoły. Najbardziej z całej uroczystości podobał mi się pokaz obrony VIP-a, które dostarczyły dużo emocji

Aneta Kuć: całe wystąpienie było bardzo poruszające a zarazem wzruszające. Myślę że każdego rodzica ogarniała duma i nie jednemu łza się w oku zakręciła

Magdalena Chmielewska (przyjaciółka Gabrysi Sobiech i Niny Redzik): podobały mi się oba pokazy sztuk walki,  dekoracje , atmosfera i sama ceremonia ślubowania

Beata Kabat: ślubowanie bardzo mi się podobało. Uczniowie rewelacyjnie wykonali hymn. Sam moment ślubowania był bardzo wzruszający.  Pokazy samoobrony i potem pokaz ochrony VIP-a były rewelacyjne. Myślę, że przygotowanie całej oprawy ślubowania zajęło dużo czasu i włożono w nie dużo trudu, ale było warto.

więcej zdjęć w galerii

Podczas uroczystości awans na stopień ucznia kaprala odebrali: Klaudia Wyczółkowska, Paulina Laskowska, Jagoda Barszcz i Wojciech Majek

na stopień starszego ucznia: Klaudia Abramczyk Barbara Popławska Jakub Bujak, Jakub Królik , Marta Zaczek Roksana Ngo, Diana Pawlak Konrad Prachnio

„gapy” spadochronowe otrzymali:  Klaudia Abramczyk, Jakub Barszcz, Agnieszka Bryzek, Jakub Bujak, Krzysztof Daniewski, Mikołaj Filip, Damian Fijałek, Mikołaj Filip, Kacper Kowalik, Aleksandra Kułak, Paulina Laskowska, Aleksandra Latuszek, Klaudia Machnik, Sebastian Pasik, Barbara Popławska, Piotr Sieczka, Katarzyna Skwarek, Jarosław Suska, Paulina Świtaj, Mateusz Warpas, Michał Skwarek, Alan Banaś i Weronika Wojtasik

w pokazie sztuk walki uczestniczyli: Aleksandra Latuszek, Barbara Popławska, Diana Pawlak, Weronika Bichta, Kacper Kowalik, Krzysztof Daniewski i Konrad Prachnio.

pokaz VIP: PIERWSZA KLASA

galerie-slide-content2