default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

28
STY
2019

Strzelali na Śnieżniku w dęblińskim CSIL

Comments : Off
25 stycznia w ramach zajęć z edukacji wojskowej prowadzonych w ramach Programu Pilotażowego dla klas mundurowych z MON-u uczestniczyliśmy w wyjeździe do Centrum Szkolenia Inżynieryjno- Lotniczego w Dęblinie. CSIL przeznaczone jest do szkolenia żołnierzy zawodowych w specjalnościach służby inżynieryjno-lotniczej, przeprowadzenia przeszkoleń studentów wyższych uczelni oraz kształcenia szeregowych na kursach specjalistycznych. W ramach zajęć comiesięcznych poligonowych mieliśmy możliwość praktycznego zapoznania się z systemem ,, Śnieżnik”. Śnieżnik jest zaawansowanym systemem służącym do szkolenia żołnierzy w różnych warunkach bojowych i na różnych stanowiskach ogniowych. System zapewnia kompleksowe rozwiązanie do prowadzenia treningów na strzelnicach bojowych, polu walki w pomieszczeniach oraz na takich stanowiskach ogniowych jak strzelec burtowy śmigłowca czy strzelec wyborowy. Strzelaliśmy w grupach 4-osobowych z dwóch rodzai broni: karabinek Beryl i karabinek AKM.
Strzelanie wykonane przez nas, system ocenił na oceny dobre i bardzo dobre, co wzbudziło zaskoczenie instruktora prowadzącego zajęcia.
Martyna Markiewicz i Zuzanna Kozieł
uczennice klasy 2 LO
Po zajęciach napisali:
Paweł Bator: W piątęk 25 lutego wspólnie z klasą mieliśmy okazje pojechać do bazy wojskowej w Dęblinie na symulator strzelań-Śnieżnik. Razem z kolegami byliśmy niezmiernie szczęśliwi z tej okazji bo wiele dobrego słyszeliśmy o tym miejscu, po przyjechaniu na miejsce nie zawiedliśmy się ale wręcz zaniemówiliśmy z wrażenia. Jestem niezmiernie szczęśliwy, że mogę być w programie pilotażowym MON gdyż mam okazje spełniania marzeń
Natalia Bauman: Piątkowe zajęcia poligonowe, które spędziliśmy w Dęblinie biorąc udział w strzelaniu z symulatorów były dla mnie czymś nowym. Miałam okazję odczuć w małym stopniu jak to jest pracować na sprzętach typu Beryl i AKM. Uważam, ze takich zajęć powinno być więcej.
Mateusz Magnuszewski: Wyjazd na poligon do Dęblina bardzo mi sie podobał.Na śnieżniku sprawdziliśmy swoje umiejętności w strzelaniu. Poszło mi całkiem nieźle . Były to bardzo fajne zajęcia.Chciałbym to powtórzyć jak najszybciej.

 

galerie-slide-content2