default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

15
WRZ
2019

Święto CSIL z udziałem uczniów „od Kickiego”

Comments : Off

13 września, 30 osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie wzięła udział w Święcie CSIL-u.

Dziesięciolecie patronackiej jednostki, a także uroczystość nadania Szkole Podoficerskiej im. Bernarda Adameckiego i sztandaru, zgromadziła na placu przed dęblińskim pomnikiem Bohaterskim Lotnikom Szkoły Orląt przedstawicieli: władz państwowych z wice-ministrem Obrony Narodowej Wojciechem Skurkiewiczem, wojska, samorządu województwa, powiatu i miasta, którzy aktywnie włączyli się w organizację doniosłej uroczystości.

Podczas uroczystej zbiórki młodzi adepci wojskowości „od Kickiego” stanęli w jednym szeregu z dęblińską Kompanią Reprezentacyjną w składzie, której wystąpił Absolwent szkoły Marcin Mikos, kadrą CSIL-u oraz z goszczącym na uroczystości pododziałem studentów Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Udział w tego rodzaju uroczystościach to okazja do kształtowania wśród uczniów postaw patriotycznych i pro-obronnych, a także zapoznanie z elementami Ceremoniału wojskowego, które są nieodzownym elementem realizowanego w szkole ” u Kickiego” Programu Edukacji Wojskowej wdrożonego dla Certyfikowanych Klas Mundurowych MON. Kto wie, może obecni na Święcie CSIL-u uczniowie idąc śladami swoich starszych kolegów, już niedługo zasilą szeregi Wojska Polskiego.

Wojciech Niedziółka

 

galerie-slide-content2