default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

15
LIS
2015

Święto Niepodległości i zgrupowanie uczniów szkoły

Posted By :
Comments : Off

11 listopada drużyna uczniów Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie-Brzozowej pokazem „Ochrony VIP-a” zainaugurowała Powiatowe Obchody 97 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Już od samego rana pod Starostwem Powiatowym w Rykach toczyły się wzmożone przygotowania, tak by jak najlepiej przećwiczyć poszczególne elementy planowanego pokazu. Z beczek i samochodów ustawiono posterunek kontrolny, na którym planowana była zasadzka na VIP-a. Zgodnie z planem o godzinie 8.30 rozpoczął się pokaz przygotowany przez ppłk Dariusza Sprawkę, we współpracy z podchorążymi WSOSP -u w Dęblinie. Zebrani mogli podziwiać brawurowo przygotowaną akcję w której użyto materiałów pirotechnicznych. Podczas pokazu wystąpili wraz z uczniami ZS w Sobieszynie-Brzozowej: sierż. pchor. Daniel Myślak, sierż. pchor. Kamil Rybiński , sierż. pchor. Tomasz Grzywaczewski, i sierż. pchor. Andrzej Górka.

Grupa pokazowa nagrodzona została gromkimi brawami. Uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych do kościoła zabezpieczała grupa uczniów szkoły w Sobieszynie-Brzozowej, a na czele kolumny pocztów sztandarowych maszerował uczeń klasy 3 LO – Aleksander Gall. Drużyną złożoną z klas wojskowych podczas uroczystości dowodził Szymon Mazurek. Wartę honorową przy pomniku wraz z żołnierzami i harcerzami pełnili: Seweryn Niećko i Krzysztof Księżniak.

Spektakularne wystąpienie uczniów, to efekt wzmożonej wielogodzinnej pracy przeprowadzonej podczas trzydniowego zgrupowania poprzedzającego Święto Niepodległości. Podczas weekendowych manewrów uczniowie oprócz przygotowań do pokazu mieli możliwość uczestniczenia w wieczornym wymarszu, połączonym z: naprawą umocnień, ochroną mostu, ubezpieczenia krzyżowań. A w dzień m.in. wykonywali stanowiska ogniowe dla pojedynczego żołnierza, ćwiczyli musztrę, a także elementy taktyki. Było to już drugie zgrupowanie uczniów zrealizowane w tym roku szkolnym 2015/2016.

Fotorelacja z wydarzenia:

galerie-slide-content2