default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

20
PAź
2017

Szkolenie strzeleckie kłoczewskich harcerzy

Comments : Off

19 października w murach Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie zagościła 35 osobowa grupa harcerzy z Kłoczewa reprezentujących Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej. Drużyna żeńska Astrum i drużyna męska Wataha wzięły udział w szkoleniu strzelecki.

Strzelanie harcerzy z „wiatrówek” poprzedziło szkolenie teoretyczne, dotyczące bezpiecznego zachowania na strzelnicy. Instruktor strzelectwa Romuald Witamborski tłumaczył młodzieży w jaki sposób należy zachowywać się na strzelnicy i posługiwać się bronią. Podzieleni na 5 osobowe drużyny młodzi harcerze przystąpili do strzelania. Jak podkreślali niektórzy z nich, było to dla nich pierwsze zetknięcie z bronią.

Podczas przygotowania do strzelania dyrektor szkoły Antoni Całka i jego uczniowie „wyłowili” ze szkolnych gazetek zdjęcia absolwentów kłoczewskiego gimnazjum, którzy zasilili szeregi uczniów „od Kickiego”. Oglądając zdjęcia ze skoków spadochronowych, strzelań i wycieczek  uczestnicząca w strzelaniu młodzież podkreślała, że również chciałaby przeżyć w przyszłości takie przygody.

Sprawna organizacja szkolenia sprawiła, że cała 35 osobowa grupa harcerzy w sposób bezpieczny zrealizowała szkolenie strzeleckie. Po jego zakończeniu uczestnicy podkreślali, że chcieliby w przyszłości tu wrócić.

 

Wojciech Niedziółka

więcej zdjęć w albumie

galerie-slide-content2