default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

02
LIS
2015

Twardy Jak Rosomak

Posted By :
Comments : Off

Stanowiący bazę dydaktyczną Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie sprzęt wojskowy był główną atrakcją wycieczki w której uczestniczyli uczniowie klas wojskowych funkcjonujących w Zespole Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie-Brzozowej.

27 października w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Podstawy wiedzy o wojskowości” uczniowie z Sobieszyna-Brzozowej mieli okazję do odwiedzin w WAT. Największą atrakcją dla młodzieży była możliwość obejrzenia sprzętu wojskowego stanowiącego bazę dydaktyczną uczelni. Każdy chętny mógł zasiąść za sterami Jak-a, wejść do czołgu PT-91 Twardy, transportera opancerzonego Rosomak, który był użytkowany w wielu misjach zagranicznych.

Zapytany o wrażenia z pobytu na uczelni Marcin Mroczek powiedział: „..największe wrażenie wywarł na mnie czołg PT-91 Twardy (…) razem z kolegami mieliśmy okazję zobaczyć go również od środka. Ja siedziałem przed przyrządami celowniczymi. Było tam mnóstwo celowników, lornetek. Była również kamera nocna…” , a pochodząca z Dęblina Klaudia Kamola dodaje: „…wielokrotnie w miejscowym Muzeum Sił Powietrznych miałam okazję oglądania różnych samolotów, lecz po raz pierwszy w WAT mogłam zasiąść za sterami samolotu i dokładnie obejrzeć wyposażenie kabiny pilota…”. Wszyscy z uczestników wycieczki zgodnie potwierdzają, że zetknięcie ze sprzętem wojskowym było dla nich ogromnym przeżyciem.

Oprócz oglądania sprzętu wojskowego młodzież miała okazję wysłuchania w Sali Tradycji prelekcji o historii i dokonaniach uczelni, a także o wynalazkach, które dzięki pracy naukowej trafiły do powszechnego użytku foto-radary.

Uczniowie klas wojskowych mieli również okazję do zapoznania się z systemem rekrutacji na tę uczelnie. Organizowanie tego typu wyjazdów na początku drogi licealnej pozwala młodym ludziom na świadome pokierowanie swoim życiowym wyborem. Realizowane w szkole rozszerzenia, realizacja związanej z wojskowością innowacji i rozwijanie sprawności fizycznej ułatwi najlepszym dostanie się na tę prestiżową uczelnię.

Ostatnim punktem wyjazdu było uczestniczenie w projekcji filmu „Pilecki”

Fotorelacja z wydarzenia:

galerie-slide-content2