default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

26
KW.
2021

Uroczystość wręczenia certyfikatów absolwentom III edycji CWKM

Comments : Off

6 kwietnia br. o godz. 12.00 w Warszawie w Klubie Garnizonowym Dowództwa Garnizonu Warszawa odbyła się uroczystość wręczenia przez Pana Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka certyfikatów absolwentom III edycji projektu Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju na uroczystość zostało zaproszonych 17 szkół (po 1 z każdego województwa.

Dodatkowo w uroczystości wzięło udział (poprzez VTC) 32 szkoły Wśród wyróżnionych udziałem w VOD szkół znalazł się Zespół Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie. Podczas uroczystego spotkania z Ministrem Obrony Narodowej szkołę reprezentowali dyrektor szkoły Krzysztof Ślósarz i absolwent CWKM – Mateusz Jóźwik.

 

Dokonaliście dobrego wyboru, który ułatwia start w dorosłe życie- powiedział Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak dodając, że wiedza i umiejętności zdobyte w klasach mundurowych mogą być spożytkowane w służbie Ojczyźnie. To zobowiązanie i wyróżnienie, o której wspominał Minister chce wziąć na siebie Mateusz Jóźwik, który po odbyciu skróconej służby przygotowawczej (12 dni), chce kontynuować swoją przygodę z wojskiem. Podkreślenia wymaga fakt, że wśród 19 absolwentów, chęć odbycia skróconej służby przygotowawczej zadeklarowało 14 uczniów od Kickiego.

 

W tym momencie funkcjonuje 185 szkół wojskowych- certyfikowanych przez MON-tym bardziej cieszy wyróżnienie udziałem w VOD naszej szkoły– stwierdził dyrektor szkoły Krzysztof Ślósarz po zakończonej uroczystości.

 

Minister przekazał podziękowania dla wychowawców i instruktorów, którzy zaangażowani byli w realizację programu edukacji wojskowej.

 

Wojciech Niedziółka

 

 

galerie-slide-content2