default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

13
LIS
2018

W 100lecie NIEPODLEGŁEJ

Comments : Off

11 listopada 2018 r. społeczność szkolna Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego uczestniczyła w Powiatowych Obchodach 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Rocznicowe uroczystości rozpoczęły się pod Starostwem Powiatowym w Rykach, gdzie uczniowie „od Kickiego” zaprezentowali pokaz ochrony VIP-a. Spektakularna akcja przygotowana pod kierunkiem ppor. Macieja Wardeńskiego i podchorążych LAW w Dęblinie została entuzjastycznie przyjęta przez licznie zgromadzonych uczestników uroczystości, którzy następnie w uroczystym przemarszu na czele którego maszerowała drużyna z Sobieszyna-Brzozowej udała się do ryckiego kościoła, gdzie ks. Adam Woźniak odprawił mszę w intencji Ojczyzny. Okolicznościowe kazanie było doskonała lekcją historii dla uczestników liturgii.

Po zakończonej Mszy Św. dalsza część uroczystości odbyła się przy Pomniku „Bojownikom o wolność Ojczyzny”, gdzie odczytany został uroczysty Apel pamięci, a Starosta Rycki Stanisław Jagiełło wygłosił przemówienie nawiązujące do idei niepodległości.

Na zakończenie uroczystości delegacje złożyły kwiaty przed pomnikiem.

Bardzo liczny udział nauczycieli, pracowników i uczniów ze szkoły „od Kickiego” to świadectwo naszego patriotyzmu i poczucia wspólnoty. Jesteśmy DUMNI Z BYCIA POLAKAMI, jesteśmy dumni z BYCIA SOBIESZYNIAKAMI, którzy wierni hasłu wyhaftowanemu na sztandarze byli i są W MŁODOŚCI DZIELNI I WYTRWALI W ŻYCIU- dając świadectwo swojemu patriotyzmowi.

Wojciech Niedziółka

 

galerie-slide-content2