default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

15
LIS
2018

Warsztaty historyczno-patriotyczne OKM 1940 „Ostaszków-Kalinin-Miednoje”

Comments : Off

15 listopada w Zespole Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie Jarosław Olbrychowski – prezes Stowarzyszenia Rodzina Policyjna w Łodzi poprowadził warsztaty OKM1940 „Ostaszków – Kalinin – Miednoje”

Wykład dotyczący etosu służby funkcjonariuszy Policji Państwowej II RP i Policji Województwa Śląskiego w oparciu o okręgi policyjne, zgromadził ponad 40 uczestników zainteresowanych tematyką historyczną dotyczącą historii XX-lecia i tragicznych losów policjantów podczas II wojny światowej.

To niezwykłe spotkanie dotyczące historii Policji Państwowej doskonale wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jak podkreśla Jarosław Olbrychrowski – ostatnie miesiące spędza w drodze przybliżając podczas rozlicznych spotkań fragmenty naszej historii uczniom klas mundurowych i przedstawicielom lokalnych jednostek policji. Warto przypomnieć, że w przyszłym roku Policja, będzie obchodziła swoje 100-lecie.

Po niezwykle interesujących zajęciach uczniowie „od Kickiego” zgodnie stwierdzili: szkoda, że tak krótko. Dzięki współpracy z Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie i dwukrotnych odwiedzinach w Muzeum Katyńskim uczniowie doskonale odpowiadali na zadawane przez Prezesa Stowarzyszenia pytania. Nagrody książkowe w ekspresowo przeprowadzonym konkursie wiedzy uzyskali: Daniel Kraszewski, Weronika Bichta i Jagoda Barszcz. Na zakończenie spotkania przedstawiciel KPP Policji w Rykach st. sierż. Łukaszowi Filipkowi  otrzymał podziękowania dla Komendanta Powiatowego, a każdy z uczestników Ogólnopolskich warsztatów pamiątkową plakietkę.

Wojciech Niedziółka

 

galerie-slide-content2