default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

20
GRUDZIEń
2015

Wigilijne spotkanie

Comments : Off

Boże Narodzenie nie było raz,
Boże Narodzenie się powtarza –
W moim i Twoim życiu…
W życiu każdego człowieka muszą być takie uroczyste chwile, dzięki którym stajemy się bardziej wrażliwi i serdeczni, bliscy i potrzebni. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia są doskonałą okazją do kultywowania szeregu pięknych zwyczajów wpisanych w tradycję Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie. Jednym z nich jest spotkanie opłatkowe. Uroczystość ta, zwana zwyczajowo „szkolną wigilią”, odbyła się 16 grudnia i zgromadziła przy świątecznym stole całą społeczność szkolną. Nie zawiedli także zaproszeni Goście: ks. Grzegorz Tomaszewski – proboszcz Parafii Sobieszyn, Hannna Czerska-Gąsiewska – Przewodnicząca Rady Powiatu, Renata Makuch- członek Zarządu Powiatu w Rykach, Małgorzata Grzechnik – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społęcznych Starostwa Powiatowego w Rykach, ppłk Dariusz Sprawka (prowadzący zajęcia z wojskowości) wraz z podchorążymi z WSOSP w Dęblinie.
Świąteczne spotkanie rozpoczął występ młodzieży przygotowany pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego – Iwony Wasilewskiej. Uczniowie odegrali kilka scenek charakteryzujących współczesny styl życia, stanowiących punkt wyjścia do rozważań nad sensem Świąt i ich znaczeniem dla młodego pokolenia. Montaż słowno-muzyczny wprowadził zgromadzonych w uroczysty nastrój. Na koniec przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Alan Banaś złożył wszystkim życzenia byśmy umieli dzielić się sercem, jak opłatkiem… I by pokój zapanował nad światem.
Dyrektor szkoły, Krzysztof Ślósarz, podziękował młodzieży za przygotowanie części artystycznej i nawiązując do treści występu podkreślił, jak trudna i odpowiedzialna jest rola nauczyciela w dzisiejszych czasach. Okolicznościowe przemówienie zakończył świątecznymi życzeniami. Serdecznych słów nie szczędzili także zaproszeni goście, a ksiądz proboszcz zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy. Kolacja, składająca się z tradycyjnych wigilijnych potraw, wśród których królował sławny „karp z Brzozowej”, dopełniona została wspólnym kolędowaniem.

Iwona Wasilewska

galerie-slide-content2