default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

15
MAJ
2011

Wystrzałowa majówka na Brzozowej

Comments : Off

15 maja 2011 r. w Zespole Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie-Brzozowej zorganizowano Wystrzałową Majówkę.
Mimo niesprzyjającej aury i ciągle padającego deszczu tego dnia na Brzozowej nie zabrakło publiczności i jak żartują Organizatorzy imprezy: gdyby pogoda dopisała wszyscy zainteresowani , mogliby się nie zmieścić. Wśród licznie zgromadzonej publiczności znaleźli się m.in. przedstawiciele samorządów wojewódzkiego, powiatowego i gminnego.
Pierwszą atrakcją niedzielnego popołudnia był Występ Zespołu Ludowego „Jawor” działającego przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie w składzie którego występowało na przestrzeni lat wielu absolwentów szkoły w Sobieszynie-Brzozowej. Po brawurowym występie lubelskiego zespołu przyszła pora na prezentację Małej Rewii Tanecznej prowadzonej przez Małgorzatę Knieć-Sprawkę. Między poszczególnymi wsytępami popisy wokalne prezentowały uczennice klasy II LO. W wykonaniu Agaty, Moniki i Natalii oraz czuwającego nad całością występu dziewcząt „tajemniczego podchorążego” można było posłuchać szlagierów wojskowych. Wieczorną część koncertu uświetniły m.in. występy zespołu POKER, gwiazdy wieczoru VERDIS, a także inne atrakcje wokalno taneczne przygotowane przez organizatorów i Artystów (Green Flow, Dziewczyny z Baranowa), których występy uświetniły majówkę.
Wśród wystrzałowych atrakcji sobieszyńskiej majówki warto wymienić: salwę z armaty, który był sygnałem do rozpoczęcie imprezy, a także inauguracja zawodów Powiatowej Ligii Strzeleckiej nad którymi patronat objął i wykonał pierwsze strzelania Starosta Rycki Stanisław Jagiełło oraz pokazy broni czarno- prochowej. Amatorzy strzelania mogli spróbować również swoich sił na torze łuczniczym. Pasja i zaangażowanie Romualda Witamborskiego sprawiają, że bakcyla strzelectwa połyka coraz więcej osób, a strzelnica w Sobieszynie-Brzozowej jest doskonałym miejscem do ćwiczenia przed następnymi Zawodami Ligi Strzeleckiej swoich umiejętności.
Atrakcyjny pokaz przygotowali również uczniowie klas wojskowych- przygotowywani do występu przez prowadzącego zajęcia z podstaw wojskowości kpt. Dariusza Sprawkę wspieranego przez podchorążych z WSOSP w Dęblinie. W ramach pokazu sobieszyńscy adepci wojskowości zaprezentowali swoje umiejętności związane z musztrą oraz sztukami walki- trenowanymi pod okiem chor. Tomasza Firuta. Jednak najbardziej widowiskową częścią pokazu było odbijanie z rąk „terrorystów” budynku. Wejście grupy do budynku poprzedzony było wybuchem „granatu dymnego” po którym nastąpił szturm na budynek. Wyposażeni w karabinki do gry taktycznej typu paintball i specjalne maski uczniowie klas wojskowych sprawdzali pomieszczenie, po pomieszczeniu. Z wewnątrz dobiegały odgłosy komend „czysto”, strzały z karabinków, a także wybuchy granatów hukowych. Po chwili publiczność mogła zaobserwować wyprowadzenie „więźniów”, a także ich przeszukanie. Mimo niesprzyjającej aury przeprowadzono również ćwiczenie „z ewakuacji rannego z pola bitwy. Wszystkie te ćwiczenia zachwyciły oglądających realizmem i profesjonalizmem, który kształtowany jest m.in.: podczas odbywających się cyklicznie zgrupowań klas wojskowych.
Wśród pokazów przygotowanych tego dnia nie zabrakło również prezentacji przygotowanych przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej „Żołnierze września 1939 Garnizonu Dęblin”, a także wozu bojowego Państwowej Straży Pożarnej w Rykach.
Atrakcje czekały tego dnia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dmuchane zamki, quady, wjeżdżanie na linie na wysokie drzewo, pokaz florystyczny, konkursy dla dzieci, wojskowa grochówka to tylko niektóre z niespodzianek tego dnia w Sobieszynie-Brzozowej.
Majówka nie odbyła by się bez wsparcia i zaangażowania sponsorów, a także wielu osób i środowisk, które zechciały zaangażować się w akcję promocyjną obchodzącego w tym roku jubileusz 115-lecia Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie-Brzozowej.

Wojciech Niedziółka

galerie-slide-content2