default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

STRONA w PRZEBUDOWIE

07
LUT
2016

Wystrzałowe zgrupowanie

Comments : Off

Od 5 do 7 lutego trwało kolejne zgrupowanie klas wojskowych funkcjonujących w Zespole Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie-Brzozowej.

Od styczniowego zgrupowania minęło zaledwie kilka tygodni, więc młodzi adepci wojskowości nie mogli narzekać na długą przerwę między weekendowymi manewrami. Koordynujący całość zgrupowania ppłk Dariusz Sprawka wspierany przez ppor. Artura Opiekę – dowódcę plutonu w WSOSP w Dęblinie oraz sierż. pchor. Andrzeja Górkę, Tomasz Grzywaczewskiego i plut. pchor. Michała Bartoszuka, wszyscy razem zadbali by lutowe zgrupowanie było również „wystrzałowe”.12729144_930877880294394_2677099184570379222_n
Środki pozoracji pola walki towarzyszyły uczniom podczas nocnego wymarszu na trasie szkoła-Grabowce Dolne-Zosin- szkoła. Podchorążowie przygotowali w lesie okalającym szkołę dwie zasadzki, zmuszające młodych ludzi do przećwiczenia planowanego odwrotu. Wybuchy i wystrzały towarzyszyły również młodzieży przy wykonywaniu stanowisk ogniowych dla pojedynczego żołnierza (chłopcy wykonywali stanowiska do pozycji stojącej, dziewczęta klęczącej). Uczestniczący po raz pierwszy w zgrupowaniu ppor. Opieka chwalił zaangażowanie młodzieży w przeprowadzane manewry, podkreślając upór i determinację w realizacji powierzonych zadań. Podczas sobotnich zadań poligonowych wyróżnieni zostali: Szymon Mazurek i Hubert Kuś z klasy II oraz pierwszoklasiści: Kamil Machoń, Robert Woźniak i Daniel Banasiuk. Wśród dziewcząt stanowisko ogniowe najszybciej wykonała Dominika Łukasik, choć prowadzący sobotnie zajęcia terenowe podkreślali zaangażowanie w walce z zamarzniętą ziemią Wiktorii Zawadzkiej i Weroniki Bieńko.
Podczas zgrupowania oprócz „wystrzałowych” zajęć z taktyki, zrealizowano po raz kolejny zajęcia z OBMR oraz teoretyczne zajęcia z budowy broni KBKK, budowy i działania min, a także po raz kolejny przećwiczono musztrę. Atrakcją dla skoszarowanej w internacie młodzieży był również alarm pożarowy.
W niedzielnych zawodach strzeleckich zorganizowanych na strzelnicy najlepsze wyniki uzyskali: Jakub Olszewski, Daniel Banasiuk i Krzysztof Księżniak. Niespodzianką przygotowaną na niedzielny wieczór było szkolenie linowe przeprowadzone przez Romualda Witamborskiego.

Wojciech Niedziółka

galerie-slide-content2