default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

STRONA w PRZEBUDOWIE

26
LUT
2013

Zebranie na „najwyższym” poziomie

Comments : Off

27 stycznia w Zespole Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie odbyło się semestralne zebranie rodziców, które było okazją do podsumowania efektów pracy dydaktycznej.
Podczas odbywającego się na Sali gimnastycznej zebrania ogólnego zebrani mieli okazję wysłuchać prelekcji Ewy Sokołowskiej z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rykach na temat uzależnień, a także wystąpienia Anetty Okoń z Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Rykach oraz Grażyny Chrzanowskiej z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej na temat „Profilaktyki raka szyjki macicy”.
Jednak kulminacyjnym punktem zebrania był pokaz sprawności wojskowych uczniów klasy I i II Liceum Ogólnokształcącego. Tego dnia zebrani mogli zobaczyć perfekcyjnie przygotowany pokaz musztry, sztuk walki, przywdziewania odzieży ochronnej, a także szkolenia linowego.
Nagrodzone brawami pokazy to efekt codziennej pracy mjr Dariusza Sprawki, chor Tomasza Firuta i Romualda Witamborskiego. Na szczególne wyróżnienie zasługuje fakt, że w pokazach aktywnie uczestniczyli uczniowie klasy I, którzy dopiero od września rozpoczęli swoją przygodę z wojskowością. Podczas poprzedzającego zebranie zgrupowania młodzież szlifowała swoje umiejętności. Podsumowując prezentacje umiejętności młodzieży można stwierdzić, że nie tylko ze względu na atrakcyjne pokazy linowe odbywały się one na najwyższym poziomie.
Semestralne zebranie było, także okazją do wyróżnienia na forum publicznym uczniów zaangażowanych w różne aspekty pracy szkoły. Sporym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany na holu internatu pokaz filmu z Jasełek przygotowanych pod kierunkiem Teresy Jakubiak, które nasza młodzież prezentowała m.in.: podczas spotkania ludowców w Dęblinie.

Wojciech Niedziółka

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że klasa wojskowa w ZS w Sobieszynie-Brzozowej funkcjonuje pod patronatem Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Podstawy wiedzy o wojskowości” młodzież zdobywa nie tylko wiedzę teoretyczną, ale ma okazję nauczyć się podstaw musztry, strzelania, sztuk walki. Podczas zgrupowań może m.in. ćwiczyć marsz ubezpieczony, nauczyć się jak ewakuować rannego, wykonywać swoje stanowisko bojowe itp. Tereny okalające Brzozową są doskonałym miejscem do tego rodzaju ćwiczeń. Systematyczne uczęszczanie na sztuki walki i strzelanie pozwala młodym ludziom uzyskać stosowne certyfikaty będące potwierdzeniem ich umiejętności. Jak pokazują losy pierwszych absolwentów dokumenty te są bardzo ważne w funkcjonowaniu na rynku pracy.

galerie-slide-content2