default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

STRONA w PRZEBUDOWIE

10
STY
2016

Zimowe zgrupowanie

Comments : Off

Od 8 do 10 stycznia trwało zimowe zgrupowanie uczniów Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie.
Koordynujący trzydniowe zajęcia ppłk Dariusz Sprawka wspierany przez sierż. pchor. Z WSOSP w Dęblinie: Kamila Rybińskiego, Daniela Myślaka i Kasjana Bohena zadbał by i tym razem młodzieży towarzyszyła moc atrakcji. 10472154_914771531905029_8180860639649485455_n
Największym wyzwaniem dla młodzieży podczas zgrupowania był trening „OP – BMR obrona przed bronią masowego rażenia. Po wstępnym instruktażu założono OP-1 oraz maski przeciwgazowe. Jak relacjonuje sierżant pchor. Daniel Myślak: drużyna w terenie skażonym marszem ubezpieczonym udała się do miejsca wyznaczonego przez przełożonych. W trakcie oczekiwania przypuszczono atak chemiczny z powietrza.. Pluton przez szczelinę przeciwlotnicza w miejsce ewakuacji przeprawił się przez rzekę. W trakcie przeprawy nastąpił imitowany ostrzał artyleryjski. Daniel Banasiuk, który dokonywał inspekcji przeprawy stwierdził: opeks, gwarantował przejście przez Świnkę „suchą stopą”, musiałem uważać jedynie na oblodzenie przy wejściu i zejściu do przeprawy. Podsumowując zajęcia podchorążowie zgodnie podkreślili, ze strat własnych nie stwierdzono.
Oprócz tego podczas zgrupowania odbył się tradycyjnie już nocny wymarsz, połączony z zasadzką i marszem kondycyjnym, a także pod nadzorem Romualda Witamborskiego: turniej strzelecki z KBS-ów wzór 48 w którym najlepsze wyniki osiągnęli Klaudia Stępniewska i Jakub Olszewski.
Realizowano również teoretyczne zajęcia z podstaw wojskowości, a także ćwiczono elementy musztry paradnej.

Wojciech Niedziółka

galerie-slide-content2