default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

12
MAJ
2021

Wirtualne odwiedziny w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu

Comments : Off

W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie, uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Akademii Wojskowej Lądowych we Wrocławiu.

Ofertę edukacyjną AWL przedstawiła sierż. pchor. Kinga Grabska– studentka II roku na kierunku dowodzenie.

To już kolejne spotkanie z przedstawicielami uczelni wojskowych podczas, których młodzież ma okazję do poznania specyfiki rekrutacji, oferty edukacyjnej i procesu edukacyjnego przyszłych oficerów Wojska Polskiego. Warto podkreślić, że przedmioty rozszerzone realizowane w szkole (język angielski, matematyka i historia) są punktowane w procesie rekrutacyjnym, a zajęcia wojskowe realizowane w Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych i Oddziale Przygotowania Wojskowego doskonale przygotowują kandydatów do służby wojskowej. Również zajęcia sprawnościowe realizowane w ramach wychowania fizycznego wpisują się w ten proces.

Wojsko to sport zespołowy- podkreśliła sierż. pchor. Grabska. Przenosząc to stwierdzenie na nasze lokalne podwórko, można stwierdzić, że zajęcia realizowane w ramach praktycznych zajęć wojskowych, zgrupowań i obozów szkoleniowych uczą młodych ludzi współpracy przy wykonywaniu zadań. Determinacja w dążeniu do celu pozwala zaprogramować się na sukces– podkreślała przedstawicielka AWL.

Podkreślenia wymaga fakt, że coraz więcej absolwentów „od Kickiego” kontynuuje swoją przygodę z mundurem, korzystając z możliwości odbycia Skróconej Służby Przygotowawczej.

Wojciech Niedziółka

 

 

galerie-slide-content2