default-logo
FacebookBIP
Kontakt

tel/fax: (81) 86 67 900

biuro@sobieszynbrzozowa.pl

Slide background
slider1020_policyjna2
slider1020_szkola2

it-klasa-wojskowait-ksztalcenie-zawodowe

28
KW.
2021

Wirtualne odwiedziny w Lotniczej Akademii Wojskowej

Comments : Off
28 kwietnia uczniowie klas drugich Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie, uczestniczący w projekcie MON: Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych w ramach preorientacji zawodowej mogli uczestniczyć w wirtualnym spotkaniu z przedstawicielem LAW…
 
Warto przypomnieć, że dęblińska Szkoła Orląt od samego początku wspiera szkołę „u Kickiego” w realizacji innowacyjnych zajęć z podstaw wiedzy o wojskowości. Dzięki współpracy oficerowie i studenci LAW realizują teoretyczne i praktyczne zajęcia, wprowadzając młodzież  w „arkana wojskowości”
Umowa o współpracy zawarta ponad 12 lat temu obowiązuje do dnia dzisiejszego, a w ramach jej realizacji uczniowie sobieszyńskiej szkoły brali udział w przysięgach podchorążych, obchodach 100- lecia polskiego Lotnictwa wojskowego, Świętach Podchorążych i organizowanych z tej okazji defiladach, kiedy uczniowie „od Kickiego” mają okazję maszerować razem z pododdziałami Wojska Polskiego.
Uczestniczący w spotkaniu Michał Łapka stwierdził: bardzo dziękujemy za spotkanie z LAW (…) w najbliższym czasie chcielibyśmy uczestniczyć w podobnych spotkaniach z przedstawicielami Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu i Szkoły Podchorążych….
Działania realizowane w ZS w Sobieszynie w ramach projektów MON: Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych i Oddziałów Przygotowania Wojskowego przynoszą wymierne efekty. Coraz więcej absolwentów rozpoczyna swoją przygodę z wojskiem w ramach: skróconej służby przygotowawczej, kursów podoficerskich, studiując na uczelniach wojskowych (w obecnej chwili nasi absolwenci studiują w LAW i WAT), a także podejmując służbę w WOT. Kilku absolwentów pełni czynną służbę w różnych formacjach Wojska Polskiego.
Wojciech Niedziółka

galerie-slide-content2